گزارش كارآموزی كامپیوتر ـ رایانه كار درجه 1

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 گزارش كارآموزی كامپیوتر ـ رایانه كار درجه 1 دارای 105 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد گزارش كارآموزی كامپیوتر ـ رایانه كار درجه 1  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

فهرست مطالب

پارتیشن بندی دیسك سخت    1
فرمت كردن درایوها    10
نصب ویندوز XP     11
كار با Control Panel     18
كار با برنامه‏های بهینه سازی     52
نحوه اجرای برنامه های دیگر NU از
طریق برنامه Norton system doctor     59
آشنایی با مفاهیم اولیه ارتباطات     66
آشنایی با برخی از اصطلاحات شبكه     71
آدرس دهی     86
تنظیمات كلمه عبور كاربران     92
استفاده از پروتكل های امنیتی     94گزارش كارآموزی
رایانه كار درجه 1

استاد راهنما :
جناب آقای مهندس طباطبائی یزدی

گردآورنده :
بیتا پیل زورپارتیشن بندی دیسك سخت
آشنایی با مفهوم و كاربرد پارتیشن بندی
دیسك سخت (Hard Disk) كه در كارخانه تولید می شود در ابتدا اصطلاحاً خام است و هیچگونه تقسیم بندی بر روی آن انجام نشده است . برای اینكه بتوان از یك هارددیسك خام استفاده نمود و بر روی آن اطلاعات را ذخیره نمود ، باید عملیات زیر را بر روی آن انجام دد :
1-    پارتیشن بندی هارددیسك
2-    تعیین درایو فعال
3-    فرمت كردن درایوها
4-    نصب سیستم عامل بر روی هارددیسك
معمولاً جهت بهره گیری بهینه و سازماندهی بهتر اطلاعات دیسك فیزیكی را از لحاظ منطقی به چند قسمت با اندازه های دلخواه تقسیم می كنند كه هر قسمت آن با یك حرف بزرگ انگلیسی نامگذاری شده و درایور (Drive) نامیده می شود. به این عملیات پارتیشن بندی گفته می شود.
پس از آنكه پارتیشن بندی بر روی هارددیسك انچام شد و سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نظر بر روی آن نصب گردید، امكان تغییر اندازه پارتیشن ها وجود ندارد ، پس از ابتدا باید تقسیم بندی مناسبی را انجام داد. زیرا با پارتیشن بندی مجدد هارددیسك ، كلیه اطلاعات هارددیسك از بین می رود و باید دوباره سیستم عامل و نرم افزارها بر روی هارددیسك نصب شوند.
برای درایوی كه می خواهید سیستم عامل ویندوز XP را بر روی آن نصب كنید، باید به اندازه كافی فضا در نظر بگیرید پیشنهاد می شود حداقل 4 گیگابایت برای این درایور در نظر گرفته شود.
پارتیشن بندی با نرم افزار FDISK
FDISK یك فرمان خارجی سیستم عامل DOS است و همانطور كه می دانیم فرمانهای خارجی سیستم عامل DOS برنامه های اجرایی با پسوند EXE یا COM هستند. برای اجرای فرمان خارجی FDISK باید فایل FDISK.EXE را بر روی دیسك خود داشته باشیم. باید توجه داشته باشیم كه FDISK.EXE كه به همراه سیستم عامل DOS نسخه 6 ارائه می شود. هارددیسك های بزرگتر از 8 گیگابایت را پشتیبانی نمی كند و ما نیاز به FDISK.EXE كه به همراه سیستم عامل ویندوز 98 ارائه می شود، داریم.
هنگامی كه می خواهیم یك هارددیسك خام را پارتیشن بندی كنیم، نه سیستم عاملی بر روی هاردیدسك وجود دارد كه كامپیوتر را بوت كند و نه فایل FDISK.EXE بر روی آن قرار دارد كه بتوانیم هارددیسك را پارتیشن بندی نماییم.
برای رفع این مشكل راه حل های متعددی وجود دارد كه ما یكی از دو راه حل زیر را پیشنهاد می‏كنیم:
•    استفاده از CD نصب ویندوز 98 (كه حتماً راه انداز Bootable باشد)
•     استفاده از دیسك Startup ویندوز 98
اجرای نرم افزار FDISK.EXE
نرم افزار FDISK.EXE را از روی دیسك (یا CD یا هارددیسك در صورت وجود) اجرا می‏كنیم. در صورتیكه هارددیسكی كه به كامپیوتر شما متصل است ، بزرگتر از 512 مگابایت باشد، پیغامی نمایش داده می شود.
در این پیغام سوال می شود كه آیا می خواهید نرم افزار FDISK هارددیسك های بزرگ را پشتیبانی كند؟ با انتخاب گزینه Yes ، می توانیم پارتیشن بندی هایی ایجاد كنیم كه بعداً سیستم فایل آنها را FAT32 تعریف كنیم. باید توجه كرد كه در صورت انتخاب گزینه Yes پارتیشن بندی های ایجاد شده توسط سیستم عامل DOS و سیستم عامل ویندوز 95 قابل شناسایی نخواهند بود. (امروزه این سیستم عامل ها به ندرت استفاده می شوند)

لینک کمکی