کارآموزی در تعمیرگاه مکانیکی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 کارآموزی در تعمیرگاه مکانیکی دارای 60 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کارآموزی در تعمیرگاه مکانیکی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

معرفی محیط کار :

تعمیرگاه کرباسیون _  کریمی واقع در شاپور قدیم در اصفهان می باشد .این تعمیرگاه در گاراژی به نام کشورتور قرار دارد و دارای 3 پرسنل می باشد .تعمیرگاه کرباسیون _  کریمی در سال 1372 شروع به کار کرده و تا امروزه به هموطنان گرامی خدمت رسانی کرده است .در این تعمیرگاه بیشتر ماشین هایی مانند پیکان ونیسان و پراید و پژو و ... را تعمیر می کند .

در این تعمیر گاه بیشتر باز کردن موتور و تعمیر گیربکس و زیرو بند صورت می گیرد . این تعمیرگاه به صورت تجربی کار می کند . در این تعمیرگاه وسایل مورد نیاز مانند خرپا،شافت های مختلف گیربکس و جرثقیل دستی و میز کار و ... و در کل وسایل مورد نیاز را بر عهده دارد .

در گاراژ کشور تور مغازه های مکانیکی بسیاری وجود دارد از جمله باتری سازی و صافکاری ،تعمیرکاری اتومبیل های بیوک و شورلت، تعمیر اگزوز که هر کدام به نوعی به مردم خدمت می کنند .

در این تحقیق اول از افزایش توان موتور ها و پاشش سوخت و بعد از آن درباره ی شاسی وبدنه و کمک فنر ها و ..... تحقیق شده است . امیدوارم که ازاین مطالب استفاده ی بهینه صورت بگیرد .

 

اولین خودروها

خودروی کاگنوت در سال 1771 با دیوار سنگی تصادف کرد

 

اتومبیل به شکل کنونی اش، در یک روز و به وسیله یک مخترع به وجود نیامده بلکه در طول زمان تکامل پیدا کرده است. تخمین زده می شود که بیش از 100 هزار حق امتیاز و اختراع ثبت شده، اتومبیل مدرن را به وجود آورده باشد. اما می توانیم به تعدادی از اولین ها اشاره کنیم.

اولین نقشه های تئوریک برای یک وسیله نقلیه موتوری به وسیله لئوناردوداوینچی و اسحاق نیوتن کشیده شد.

در سال 1769 اولین وسیله نقلیه جاده ای ساخته شد. این وسیله نقلیه یک تراکتور نظامی بود که توسط مهندس و مکانیک فرانسوی " نیکلاس جوزف کاگنوت" Nicolas Joseph Cugnot   اختراع شد. کاگنوت برای این که انرژی وسیله نقلیه اش را تامین کند از موتور بخار استفاده کرد. او این وسیله نقلیه را تحت آموزش و راهنمایی انبار مهمات و زرادخانه جنگی پاریس و به وسیله یک مکانیک ساخت. این وسیله نقلیه توسط ارتش فرانسه مورد استفاده قرار گرفت تا توپی را با سرعت 2.5 متر در ساعت روی سه چرخ به  دنبال خود بکشد. این وسیله نقلیه باید هر ده تا 15 دقیقه متوقف می¬شد تا انرژی بخارش تجدید شود. موتور بخار ودیگ بخار از بقیه وسیله نقلیه جدا بود و در بخش جلویی داشت. در سال بعد 1770 ، کاگنون سه چرخه ای با نیروی بخار ساخت که می¬توانست  چهار مسافر را حمل کند.

 

واگن بخار کاگنوت در 1771

 

در سال 1771 ، کاگنوت یکی از وسایل نقلیه جاده ایش را به دیواری سنگی کوبید، به این ترتیب کاگنوت اولین کسی بود که دچار تصادف با یک وسیله نقلیه موتوری شد. این حادثه شروع بدبیاری های این مخترع بود. چرا که بعد از این تصادف یکی از حامیان کاگنون مرد و دیگری تبعید شد و پول برای آزمایش های وسیله نقلیه جاده ای کاگنوت تمام شد.

موتورهای بخار با سوزاندن سوختی که آب را در یک دیگ بخار گرم می کرد، انرژی لازم برای حرکت اتومبیل را تامین می کرد. بخارا یجاد شده منبسط می شد و پیستون ها را هل می داد که میل لنگ را می گرداند و سپس چرخ ها را می چرخاند. در ابتدای تاریخ به وجود آمدن وسایل نقلیه ای که خودشان حرکت می کردند هم وسایل نقلیه جاده ای و هم راه آهن توسعه پیدا کردند که هر دوی آنها هم در آن دوره با موتورهای بخار حرکت می کردند ( کاگنوت دو لوکوموتیو با موتور بخار هم طراحی کرد که هیچ وقت خیلی خوب کار نکردند )

موتورهای بخار وزن زیادی را به وسیله نقلیه اضافه کردند و ثابت کردند که طراحی شان برای حمل و نقل جاده ای مناسب نیست. اما موتورهای بخار به شکل خیلی موفقیت آمیزی در لوکوموتیوها مورد استفاده قرار گرفتند. مورخان زیادی کاگنوت را مخترع اولین خودرو می دانند. خودروی او با انرژی بخار حرکت می کرد.

بعد از کاگنوت چند مخترع دیگر نیز وسایل نقلیه ای که با انرژی بخار حرکت می¬کردند را طراحی کردند/

- وسیله نقلیه کاگنوت به وسیله یک فرانسوی به نام وانسیفور رکویر Onesiphore recqueur  اصلاح شد و پیشرفت کرد. وی کسی بود که اولین ابزار دیفرانسیل را اختراع کرد.

- در سال 1789 اولین اختراع برای وسیله نقلیه زمینی ای که با نیروی بخار حرکت می کرد به نام الیور اونتس ثبت شد.

 

لینک کمکی