مدیریت دانش و مدل های مختلف آن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 مدیریت دانش و مدل های مختلف آن دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مدیریت دانش و مدل های مختلف آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

مدیریت دانش به فرآیند خلق، انتشار و بكارگیری دانش در سازمان اشاره دارد. هدف نهایی مدیریت دانش، شامل اشتراك دانش میان كاركنان به منظور ارتقاء ارزش افزوده دانش موجود در سازمان می باشد. حوزه مدیریت دانش شامل مفاهیم و اصولی است كه توانایی بكارگیری و اشتراك دانش در موسسه را ارتقاء بخشیده ( نظیر تخصص ها، مهارت ها و تجربیات كاركنان) و نقش كلیدی درتوسعه و بهبود كیفیت، بهره وری و سود دهی سازمان ایفا می نماید.
مدیریت دانش مجموعه ای از روش‌ها است كه ناظر بر كشف و بهره برداری ازمنابع ذهنی یك سازمان یعنی بهره برداری كامل از اذهان كلیه افراد سازمان می باشد. مدیریت دانش در مورد یافتن، آزاد سازی، تبادیل و سرمایه‌گذاری بر روی ارزشمندترین منبع سازمان یعنی تخصص و مهارت و روابط افراد یك سازمان با یكدیگر می باشد. درخلال دهه گذشته، این آگاهی روز افزون حاصل گردیده كه سازمان ها باید سرمایه معنوی و ابزارهای فنی خود را به درستی مدیریت نمایند چرا كه این سرمایه ها در قلمرو اطلاعات قرار دارند، یعنی باید افراد سیستم های اطلاعاتی، به صورت كارار به كار گرفته شوند. بنابراین مدیریت دانش به عنوان یك متدولوژی برای تولید، حفظ و بهره برداری ازانواع دانشی به كار می رود كه هر سازمان در فعالیت های روزانه خود از آنها سود می جوید.
 

لینک کمکی