بررسی مدیریت تكنولوژی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 بررسی مدیریت تكنولوژی دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی مدیریت تكنولوژی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

مهندسی ارزش یك ابزار بهره‌وری قدرتمند
هم اكنون، ما در زمانی بسیار رقابتی و متغیر زندگی می‌كنیم. با محصولات جدید، تكنولوژی‌های جدید، مواد جدید لیزر، اینترنت سر و كار داریم و سفر به قضا را نیز پیش رو داریم. اشیاء را در مقیاس میكرومتر (  متر ) و نانر (  متر) اندازه‌‌گیری می‌كنیم و محصولاتی در حد میكرو می‌سازیم (كه برای مشاهده نحوه كارشان به میكروسكپ احتیاج داریم).
و نیز فروشگاه‌های جدید، فروشگاه‌های جهانی و بدون مرز تأسیس شده است.
اما این بازارهای جهانی بطور افزاینده‌ای در حال شلوغ شدن است. رقابت برای بدست آوردن سهم بازار شدید شده است و شركت‌ها روز به روز بیشتر به سمت نوآوری برای توسعه و بازاریابی برای محصولاتشان پیش می‌روند و بر همین اساس پایه‌ریزی و برنامه‌‌ریزی می‌شوند به تكنولوژی‌های جدید فاكتور مهمی در موفقیت شركت‌های خصوصی، در اثر بخشی فعالیت‌های دولتی و سرزنده نگهداشتن اقتصاد ملی می‌باشد. مواجه شدن با این حقیقت این نكته را به ذهن می‌رساند كه ایالات متحده باید منابع بیشماری را برای كشف و ایجاد تكنولوژی‌های جدید و پیشرفته صرف كند.
گزارش 1987 انحمن تحقیقات ملی ایالات متحده، كه به نام مدیریت تكنولوژی نامیده شده است، توضیح می‌دهد كه: تكنولوژی می‌تواند در بازار جهانی، شركتی را با مزایای ویژه رقابتی بوجود بیاورد.
اما ابتدا باید به خاطر داشته باشیم كه فقط ایجاد تكنولوژی جدید به تنهایی نمی‌تواند موفقیت ما را تضمین نماید، زیرا زمانی كه تكنولوژی موفق می‌شود، بیشتر به مسائل اقتصادی ربط دارد تا به مسائل تكنیكی
دیوید آدامسون (David adamsom) در كتابش به نام، تكنولوژی بالا، Wire بالا، بیان می‌دارد كه «سالهای قبل پیتر دراكر (Peter Drucker) متخصص مدیریت گفت كه یك تكنولوژی مجبور است یك Cost advantage ده به یك برای آن داشته باشد. تا شانسی برای انتخاب ساختار موجود یك صنعت وجود داشته باشد.
او قصد دارد كه بگوید: یك مثال خوب برای ان Dupont’s kevlar است، ماده‌ای كه برای استحكام بیشتر نایلون به كار می‌رود. انتظار می‌رود این ماده جای خودش را در هر لاستیكی در هر ماشینی در جهان پیدا می‌كند، اما تعداد كمی از بازارها در اختیار گرفته است. بازارهایی Dvpont hoped kevkar از قبیل لباسهای اسكی یا Bollerproof.
مثالی دیگر، استفاده از ربات‌ها برای انجام كارها در كارخانه‌ها، ادارات و خانه‌ها است. در اوایل دهه 1980، بسیاری از شركت‌ها فكر می‌كردند بازار ربات‌ها، وسیع خواهد شد، در اینجا تكنولوژی وجود داشت، اما هزینه نهایی بسیار بالا بود، اقتصاددانان بسیاری از این شركت‌ها را از صحنه تجارت بیرون بروند و الان تعداد كنی از شركت‌ها وجود دارند كه ربات تولید می‌كنند. بنابراین تكنولوژی‌های جدید و مسائل اقتصادی باید پا به پای هم پیش بروند.
حرفه مهندسی صنایع با توجه به حوزه فعالیت وسیعی كه دارد، از خط مشی‌های دیگر مهندسی‌ها جداست. یك مهندس صنایع تصویر نهایی از بهره‌وری را ارائه می‌دهد. در حقیقت هر كاری كه مهندس صنایع انجام می‌دهد، در تحلیل نهایی در بهبود بهره‌وری به آن دست پیدا می‌كنیم.
در بالاترین مفهوم، بهره‌وری نسبت نتایج بدست آمده به روی منابع موجود می‌باشد، به عبارت دیگر خروجی بر روی ورودی.
خروجی می‌تواند از محصولات یا اشیائی كه به راحتی تعریف یا اندازه‌گیری می‌شوند، یا در قالب خدمات باشد خدماتی از قبیل تحقیقات یا فعالیت‌های پلیس، كه ارائه یك تعریف یا اندازه‌گیری در هر دو اینها مشكل است.
نه تنها ورودی می‌تواند كار و مدیریت باشد بلكه تجهیزات، تداركات، آموزش، پیشرفت تكنولوژی و تخصیصد منابع طبیعی باشد. بطور كلی می‌توان گفت، می‌توان بهره‌وری را با افزایش تولید یا خدمات در حالی كه هزینه‌ها ثابت نگهداشته می‌شوند، افزایش داد. یا اینكه هزینه را كاهش دهیم در عین حال كه تولید ثابت است.
بنابراین هر تكنیكی كه به كاهش هزینه در عین حال كه كیفیت و كمیت ثابت است كمك می‌كند، یك روش برای بهبود بهره‌وری است. گزارش سال 1984 اداره حسابرسی ایالالت متحده، مهندسی ارزش را اینگونه توصیف می‌كند: «روش علمی برای تحلیل محصول یا خدمات بطوری كه زمانی كه مهندسی ارزش در بخش برنامه‌های حمل و نقل استفاده شد، نسبت به سایر روش‌های كاهش هزیئنه‌ای كه استفاده شده بود، زمانی كه این مطالعه در آنجا انجام شد، نمایندگی محیط زیست اعالم نمود كه با انجام این مطالعه محیط زیست انجام داد،

لینک کمکی