سوئیچینگ رگولاتور 75 وات

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 سوئیچینگ رگولاتور 75 وات دارای 45 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سوئیچینگ رگولاتور 75 وات  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه سوئیچینگ رگولاتور 75 وات
فیلتر ها
دكو لاسیون و ولتاژ ripple
رگولاسیون ولتاژ ( voltage regulation)
ضریب اعوجاج سیگنال یکسو شده
یک فیلتر خازنی ساده
اعد جاج خازن فیلتر
فیلتر Rc
عملكرد dc قسمت Rc
عملكرد Ac قسمت Rc
مدار های چند برابر كننده ولتاژ
سه برابر كننده و چهار برابر كننده های ولتاژ
رگولاتور های ولتاژ Discret
رگولاتور های زنر و ترمیستو
Ic های رگولاتور ولتاژ
منابع تغذیه علمی
رگولاتورهای خطی، نیاکان رگولاتورهای switching
معایب منابع تغذیه خطی

 

یك رگلاتور  ولتاژ مودری است كه یك ولتاژ تقریبا” ثابت را به عنوان ورودی دریافت می كند و به عنوان خروجی ولتاژی پایین تر از ولتاژ اولیه تحویل می دهد كه این ولتاژ خروجی در برابر محدوده مسیعی از تغییرات بار خروجی و یا ولتاژ ورودی ثابت می ماند و ب اصطلاح گوله شده است – البته در بعضی از انواع منابع تغذیه suntching ولتاژ خروجی حتی بالاتر از ولتاژ ورودی نیز هست . یك منبع تغذیه ولتاژ ac را از منبع تحویل می گیرد و آن را كویی كند و سپس با استفاده از متغیر مناسب ورودی IC رگو لاتور فراهم می شود و در خروجی ولتاژ گوله شده را خواهیم داشت .
Ic  های رگولاتور ولتاژ در محدوده وسیعی از ولتاژهای خروجی موجود هستند . این Icها همچنین می توان برای هر ولتاژ خروجی دلخواه با انتخاب مقاومتهای خروجی مناسب بكار برد .
بلاگ دیاگرام یك منبع تغذیه معمولی در شكل نشان داده شده است . ولتاژ متناوب موجود (معمولا” 120v) به یك ترانسفورماتور متصل شده است كه سطح ولتاژ را بالا یا پایین می آورد ( معمولا” در مدارها  ولتاژهای پایین مورد نیاز است ) ولتاژ خروجی ترانسفورماتور به یك یكسو ساز نیم موج یا تمام موج ( عموما” تمام موج ) دیودی متصل است . خروجی یكسو ساز به یك فیلتر مناسب متصل است تا تغییرات و متاژاین ناجیه نرمتر شود . این ولتاژ كه با ripple  یا اعد جاج همراه است به عنان ورودی یك IC   رگولاتور ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد خروجی این IC ها در برابر تغببرات وسیع جریان با اعد جاج معیار كم همراه است.
  *   فیلتر ها
وجود مدار  در یكسو ساز برای تبدیل ولتاژ متناوب ورودی با میانگین صفر به سیگنال و تعارضی كه میانگین غیر صفر داشته باشد ضروری است . اما خروجی مدار یكسو ساز به هیچ وجه یك سیگنال dc خاص نیست البته برای مداری مانند شارژ كننده باطری ماهیت نوسانی سیگنال تا زمانی كه سطح dc  آن به شارژ معقول باطری بیان جامد اهمیت چندانی نخواهد داشت اما برای مداری مانند ضبط یك 1 رادیو فركانسهای غیر صفر موجود در ورودی در كار مدار اختلال ایجاد خواند كرد برای همین منظور ولتاژ تولید شده باید سپار نوح ترو دارای تغییرات كم تو نسبت به خروجی مدار مدار یكسو ساز باشد.
p-( 10)
*دكو لاسیون و ولتاژ     ripple
در این قسمت به طراحی چند معیار برای مقایسه كیفیت كار مدارهای فیلتر می پردازیم : شكل 2=   یك خروجی فیلتر ساده را نشان می دهد . خروجی این فیلتر دارای یك سطح dc و مقداری اعدجاج)    ( ripple می باشد اگر چه باطری عموما” دارای خروجی dc می باشد اما ولتاژ dc حاصل از یك سو سازی و فیلترینگ یك منبع متناوب دارای اعد جاج خواهد بود . هرچه مقدار این اعدجاج ها به نسبت سطح dc  كمتر باشد عملكرد مدار بهتر ارزیابی می شود .

لینک کمکی