بررسی سیستم های نانو الكترومكانیک (NEMS)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 بررسی سیستم های نانو الكترومكانیک (NEMS) دارای 116 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی سیستم های نانو الكترومكانیک (NEMS)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه بررسی سیستم های نانو الكترومكانیک (NEMS)

چکیده

1- مقدمه

شکل a .1) تصویری که عملیات آشکار ساز جابجایی SET را نشان می دهد

2– ویژگی های NEMS

شكل 3- نمودار معرفی وسایل الكترومكانیكی چند ترمینالی

تصویر 2 a) تقطیق ریز نگار الكترون از Sic NEMS

فركانس

3-2 ضریب كیفیت (Q)

4-2 مشخصه عملكرد توان عملیاتی

5-2 پاسخ گویی ( واكنش پذیری)

تصویر 5) اندازه گیری فشار و كشش داخلی در مبدل های پرتو نانوالكترونیك شود

جدول 1: ویژگی های مهم برای خانواده ای از پرتوهای δi باگیر کردن مضاعف

6–2 دامنه دینامیك موجود

تصویر 6) در این شكل دیاگرامی از مبدل تقویت كننده كاسكود NEMS نشان داده   می شود

7-2 تودة فعال

3- چالش های اصولی

1-3 جستجوی Q بالا

 1) اتلاف انرژی به دلیل رطوبت گاز 2) اتلاف های موجود در تكیه گاه

3) اتلاف های تزریق میانی از طریق مبدل ها

2-3 نویز فاز

3-3 توسعه مبدل ها

تصویر10- دیاگرام طراحی شده ساختار نوری فضای خالی را كه در دانشگاه بوستون مورد استفاده قرار گرفت نشان می دهد

4-3 ساخت نانوقابل تولید مجدد

4- كاربرد پدید آمده ( آغازین)

تصویر 11 a) درجه حرارت متغیر، كیروسنات میكروویو UHV برای اندازه گیری حساسیت NEMS

تصویر 12-  تغییرات فركانس δω/2π استنباط شده توسط جذب اتم طلایی آتوگرام

شكل13- اطلاعات از سه وسیله دیگرSIC

5- بررسی NEMS

شكل 14- طرح یك الكترون تونلی تابع مكانیك ( 25 )

شكل 16- a ) میكروگراف SEM كه نشان دهنده پرتو مكانیكی و سیم منبع

شكل (17 )– طرح یك SET با سطح داخلی تابع مكانیكی

شكل( 18)- میكروگراف SEM نانو پیلار سیلیكون با سطح داخلی

شكل 19)طرح NEMS كلی

6- سیستم تشدیدگر SET- نانومکانیکی

1-6 معادله اصلی

2-6- راه حل حالت ثابت (پایدار)

3 – 6  دینامیك تشدیدگر مكانیكی در رژیم تزویج ضعیف

دینامیك متعادل موثر دیگر NEMS ها

شكل 23) نوسان گر متصل به یك اتصال تونل الكتریكی

8- نتایج

 

مقدمه:
محققان با استفاده از مواد و فرآیندهای میكروالكترونیك مدت هاست كه كنترل پرتوها، چرخ دنده ها و پوسته های ماشین های میكروسكوپی را انجام داده اند كه این عناصر مكانیكی و مدارهای میكروالكترونیكی كه آن ها را كنترل می كنند را به طور كل سیستم های میكروالكترومكانیك یا MEMS خوانده اند. در تكنولوژی امروزی MEMS برای انجام اموری در تكنولوژی مدرن مانند باز و بسته كردن دریچه ها، ( سوپاپ ها) چرخاندن آینه ها و تنظیم جریان الكتریسیته و یا جریان نور بكار گرفته می شود. امروزه كمپانی های متعددی از غول های نیمه هادی گرفته تا راه اندازی های كوچك می خواهند ابزار MEMS را برای طیف گسترده ای از مشتریان تولید كنند. با تكنولوژی میكروالكترونیك كه هم اكنون تا حد ریز میكرون پیش رفته است زمان آن رسیده كه كشفیات متمركز NEMS را آغاز كنیم.
شكل 1 خانواده NEMS نیمه رسانا را نشان داده و مراحل تولید ساخت كلی آن را مطرح می كند. این فرآیند برای طراحی آزادانه ساختارهای نیمه رسانای نانومتر به عنوان نانوماشین سطحی می باشدكه نقطه مخالف میكروماشین بالك MEMS می باشد این تكنیك ها برای سیلكون بر ساختارهای عایق،  گالیوم آرسناید روی سیستم های آلومینیوم گالیوم، كاربید سیلكون برسیلیكون، نیترید آلومینوم بر سیلیكون، لایه های الماس          نانو بلوری و لایه های نیترید سیلكون نامنظم بكار گرفته می شود. اكثر این مواد با درجه خلوص زیاد وجود دارد كه با كنترل دقیق ضخامت لایه ای رشد كرده اند.
این قسمت دوم (كیفیت كنترل لایه ای) كنترل ابعادی در بعد عمودی در سطح تك لایه ای را كنترل می كند. این مقوله كاملا منطبق با دقت ابعادی جانبی لیتوگرافی  پرتوالكترونی است كه به مقیاس اتمی نزدیك می شود.- نتایج :
ما یك بررسی خلاصه از رشته تحقیق NEMS ارائه داده ایم كه در آن روی دینامیك موثر كلاسیك تشدیدگر نانو مكانیكی ، به خاطراثر متقابلش با یك سیستم الكترون تونل سازی ، تاكید كرده ایم . تحت شرایط تزویج ضعیف دینامیك مكانیكی شاخص             ( مخصوص ) ،كه در معیارها ی زمانی طولانی تر از دینامیك الكترون تونل سازی رخ   می دهد ، سیستم الكترون می تواند به طور موثر بعنوان یك حمام حرارتی عمل كرده و باعث شود كه تشدیدگر ، حركت گرمایی Brownian را متحمل شود .
همانگونه كه بیان شد ، شرایط اینكه تشدیدگر ، سیستم الكترونیك را به عنوان یك حمام حرارتی دریافت كند ، نسبتا كلی هستند . بنابراین این طبیعی است كه تامل كنیم كه آیا نوسانگرهای مكانیكی دیگری هم دور از سیستم های متعادل ، با درجات آزادی زیاد ، طوری متصل هستند كه نوسان گر حركت Brownian حمام حرارتی را تحمل كند یا نه؟ . نمونه های زیادی از این قبیل در واقع بررسی شده اند . یك نمونه آن ، خنك سازی لیزر Doppler یك یون حفظ شده به شیوه هارمونیك می باشد ] 52و 51 [
لیزر زیر تشدید اتمی طوری تنظیم می شود كه تغییر Doppler باعث می شود اتم یك فوتون با جهت ( جریان ) مخالف جهت اتم را جذب كند كه این منجر به میرا شدن حركت اتم می شود . به رغم این واقعیت كه میدان اشعه لیزر ، یك حالت متعادل گرمایی نیست ، با این وجود تحت شرایط اتصال ضعیف و جدایی زیاد فواصل زمانی ، دینامیك اتم توسط تساوی Fokker- planck توصیف می شود ، كه در آن دمای موثر خیلی پایین تر از دمای محیط است . لیزر ، یون حفظ شده را خنك می كند . دیگر نمونه نوسانگر میكروسكوپی بررسی شده]54 [ شامل جایگذاری یك كره   در یك جریان گاز بالا رونده می باشد . این یافت شد كه كره به عنوان یك نوسانگر هارمونیك عمل می كند كه به رغم حالت متعادل نشده متلاطم مولكول های گاز ، حر كت گرمایی Brownian را تحمل می كند. یك مشتق گیری از این رفتار ممكن است با یك تساوی Boltzmann برای یك تك ذره سنگین آغازمی شود كه از برخورد با گاز رقیق بوده ذرات كوچك را تحمل می كند.

لینک کمکی