آشنایی با علم الكترونیک و دیجیتال

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


آشنایی با علم الكترونیک و دیجیتال دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آشنایی با علم الكترونیک و دیجیتال کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

علم الكترونیك و دیجیتال در طول كمتر از 40 سال توانسته بجای یك ترانزیستور روی یك قطعه، بیش از صدها میلیون ترانزیستور روی همان قطعه جای دهد كه خود بیانگر گوشه ای از شتاب رشد تكنولوژی آنها می باشد. این پیشرفت تكنولوژی زمینه را برای ساخت قطعات دیجیتالی و میكروپروسسورها فراهم كرده است.
با ساخت میكروپروسسورها تحولی شگرف در ساخت تجهیزات الكترونیكی نظیر
لوازم خانگی، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشكی و تجهیزات تجاری و ... بوجود آمده است كه بدون آن تصور تجهیزات و وسایل پیشرفته جهان امروز غیر ممكن است. بعنوان نمونه می توان از كامپیوترهای PC، ربات ها، تلفن های همراه، انواع سیستم های اتوماسیون نظیر
(Distributed System Control) DLC، (Proamable Logic Controg) PLC و انواع وسایل دیجیتالی مدرن نام برد. میكروكنترلرها نیز، قطعه ی شبیه به میكرو پروسسورها بوده كه به دلیل ساختار ویژه، در كاربردهای كنترلی كارایی بیشتری از خود نشان می دهد.
در كشور ما میكروكنترلرهای خانواده 8x51 و بخصوص 8951 (میكروكنترلر شبابه 8051 با ؟ ) و 892051 (میكرو كنترلر 20 پایه با تمام قابلیت های داخلی 8051 و 2k حافظه ؟ كاربرد فراوانی داشته و همچنین خواهد داشت. كمتر دانشگاه یا شركت یا مؤسسه ای می توان یافت كه در كارهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و بخصوص كارهای تولیدی دیگر، تجاری و صنعتی از آن استفاده نكرده باشد و كارآیی آنرا نداند. متأسفاه منابعی كه در این زمینه وجود دارد یا كتابهای شركت سازنده IC می باشند كه استفاده از آن، بدون تخصص و تجربه، عملاً امكان پذیر نیست و یا ترجمه بعضی از كتب خارجی است كه بدلیل عدم سازگاری با سیستم آموزشی مؤسسات و دانشگاه ها، كتاب سنگین و بعضأ غیر قابل استفاده ای می باشد. بخصوص اینكه در این كتابها پایه و اصول میكروكنترلر تفهیم نشده است. بلكه مستقیمأ سراغ استفاده، آنهم متناسب با ساختار و فرهنگ خودش پرداخته است كه معمولاً جز بخشی از آن، آنهم برای افراد با تجربه قابل استفاده نمی باشد.

لینک کمکی